wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Certyfikaty

Witam w moim sklepie
W swojej pracowni rękodzielniczej realizuję zamówienia indywidualne
Zapraszam do kontaktu
tel. 698 842 880

Kontakt
 • Projekt EDEN Izabela Wiśniewska-Chruściel
 • Projekt EDEN
  Izabela Wiśniewska-Chruściel
  ul. Armii Krajowej 7
  05-300 Mińsk Mazowiecki
  NIP: 8221202189
 • E-mail:projekteden24@gmail.com
 • Telefon+48 698 842 880
 • Godziny działania sklepusklep online 24h/dobę

Certyfikaty

Oeko-Tex Standard


Pierwszy certyfikat stworzony przez Organizację Oeko-Tex mający oznaczenie Oeko-Tex Standard 100 dla wyrobów włókienniczych.


Znak "Tekstylia Godne Zaufania" potwierdza, że produkt został przebadany przez niezależny instytut badawczy Stowarzyszenia Oeko-Tex pod kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia i uzyskał pozytywne wyniki.


Oeko-Tex Standard 100 zaświadcza o zgodności z normami zawartymi w załączniku XVII REACH.
Dokument ten zawiera metody testowania i wartości graniczne dla potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Ten niezależny system testowania i certyfikacji stosowany jest do materiałów włókienniczych i ich półproduktów na wszystkich etapach produkcji oraz dla gotowych wyrobów włókienniczych.

Przykładami kwalifikujących się produktów do certyfikacji są surowce takie jak gotowe i barwione przędze, gotowe i barwione wykończone tkaniny, dzianiny oraz towary konsumpcyjne (wszystkie rodzaje odzieży, tekstylia domowe, bielizna pościelowa, artykuły z frotte i inne).


Produkty, którym przyznano ten znak jakości, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz negatywny wpływ na środowisko m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Materiały bada się zarówno pod kątem braku toksycznych związków jak i limitów na obecność substancji dozwolonych.


 

 


Przejdź do strony głównej